Mortal Instruments RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mortal Instruments RPG

Ölümcül Oyuncaklar'a Hoşgeldiniz...Görmediklerinizi Keşfetmeye Hazır mısınız?

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

İkinci Ders.

2 posters
YazarMesaj
Cosmina Aristide
Lütfen rütbe edinin, yoksa oyuna dahil olamazsınız!
Cosmina Aristide

Lakap : Yok.

Karakter Detayı
Statü:
Uyarı:

İkinci Ders. Empty
MesajKonu: İkinci Ders.   İkinci Ders. Icon_minitimeCuma 17 Ara. 2010, 09:51

Dersin adı: Vampir Sosyolojisi.
    Profesörü: Beatrice Raquel
    Başlama – Bitiş tarihleri: 17 Aralık – 31 Aralık. (İlk beş günden sonra yazanlar geç kalmış sayılacaktır.)
    Dersin saati: Günün son dersi. Saat gece iki civarı.
    Dersin Konusu: Vampirlerin Biyolojik Yapısı.

İşlenişi: Profesör her zamanki gibi sınıfta, bütün soğukluğuyla, öğrencilerini beklemektedir. Bugün, her zaman giyindiğinin aksine, kirli beyaz bir elbise geçirmişti üzerine. Gözlerindeki hafif, siyah kalemden başka yüzünde zerre makyaj yoktu. Buz mavisi gözleri giren her öğrenciyi izliyordu. Çaylakların korkularını yüzlerinden okuyabiliyordu çok rahat. Bütün öğrenciler sınıfa girdiğinde kürsüsünden kalktı ve ‘Uğurlar olsun!’ dedikten sonra tahtaya inci gibi yazısıyla Vampir Biyolojisi yazdı. Öğrencilerin bunun Sosyoloji ile ne alakası olduğunu düşündüğüne adı gibi emindi. Boğazını temizledi ve ciddi bir sesle konuşmaya başladı. Sesini çok soğuk tutmamaya çalışıyordu. ‘Biliyorum, bunun Sosyoloji ile ne alakası olduğunu düşünüyorsunuz. Ama biliyorsunuz ki Gece Evi’nde baş şifacıyım ve bu ders sizin, türümüzle ilgili merak ettiklerinizi öğrenmek istiyorum. Sorduğunuz her soru size not olarak geri dönecektir. Saçmalamamanızı tavsiye ederim.’ Son sözlerini ciddi bir sesle söylemişti. Sıralarda dolaşmaya başlayarak soruları aldı sarışın vampir. Ders bitiminde herkesten önce çıkarak sınıfı terk etti.

Ödev: Ders’in işlenişi sırasında soracağınız sorular notunuz için geçerli olacaktır. Beni çok konuşturmamaya özen gösterirseniz ve mantık çerçevesinden çıkmasanız iyi olur. Profesör sizden başka bir şey istemiyor. Uğurlar olsun, iyi rp’ler!

Arianna Lucy Warren
Lütfen rütbe edinin, yoksa oyuna dahil olamazsınız!
Arianna Lucy Warren

Lakap : Lucy yada Arianna yok takma ad falan .d

Karakter Detayı
Statü:
Uyarı:

İkinci Ders. Empty
MesajKonu: Geri: İkinci Ders.   İkinci Ders. Icon_minitimeSalı 28 Ara. 2010, 20:13

Yorucu bir gün geçirmiştim açıkcası. O dersten çık bu derse. Bu dersten çık o derse. Bittim bittim. Son dersten bir önceki dersten çıkarken saatime baktım. Bu esnadada farkında olmadan esnedim. Saat 2 olmak üzereydi ve esnemem çok normaldi. En uyuşuk ve uykulu halimle bugünün son dersi olan vampir sosyolojisi dersliğine gittim.Artık aynaya bakamayacak kadar kötü görünüyordum sanırım. Sınıfa girdiğimde profesör yerinde oturuyordu. Sırama geçtim ve çantamdan el aynamı çıkardım. Sandığım kadar kötü görünmüyordum ama yinede kötüydü işte. Ben aynayla uğraşırken çaylaklarda gelmeye devam ediyordu. Biraz önce gelselerde şu ders bitse dedim içimden. Acayip uykum vardı ve tam ruh halime uygun en arka sıralardan birini seçmiştim. Derste her an uyuyabilirdim. Aynamı yerime koyduğum anda sınıfa son öğrencide girdi ve kapıyı kapadı. Profesör kürsüsünden kalktı ve;
''Uğurler olsun çaylaklarım.''dedi.
Bizde ona aynı şekilde cevap verdik. Bu iş bittikten sonra biz yerimize otururken profesörde tahtaya Vampir Biyolojisi yazdı. Bi bu eksikti! Bu saatte iç organları falan mı işleyeceğiz yani ?? Çok saçma. Hem ders vampir sosyolojisi biyolojisi değil ki. Ben kafamdaki soruları cevaplamaya çalışırken profesör ciddi bir sesle konuşmaya başladı.
''Biliyorum, bunun Sosyoloji ile ne alakası olduğunu düşünüyorsunuz. Ama biliyorsunuz ki Gece evi'nde baş şifacıyım vebu ders sizin, türümüzle ilgili merak ettiklerinizi öğrenmek istiyorum. Sorduğunuz her soru size not olarak geri dönecektir. Saçmalamamanızı tavsiye ederim.''
Hay aksi! Bi bu eksikti. Ben bu kafayla nasıl soru üretebilirdim ki?? Düşün Lucy düşün. Ben soru bulmaya çalışırken profesörde her zamanki soğuk edasıyla sıraların arasında dolaşmaya başladı. Çıkardığı topuk sesleri kafamı daha da karıştırıyordu. Birden bir soru geldi aklıma ve hemen söz hakkı aldım. Herkes bana bakarken ben söyleyeceğim cümleyi toparlamaya çalışıyordum.
''Profesör Beatrice. Vampirler insanlardan farklı bir ırk. Neden biz insanlara benziyoruz. Tamam anlımızda hilal var ama başka görünüş olarak vücudumuzda hiç fark yok neden??''
Ne biçim bir soru sormuştum bende farkında değildim açıkcası.Hemen devam ettim.
''Bir sorum daha var. Güneşte fazla gezemiyoruz. Bu bizim canımızı yakıyor. Vücudumuzda bulunan bir genle mi alakalı ?? Yoksa derilerimizmi ince??''
Tuhaf sorular sorma dersine hoşgeldiniz. Bayağı saçmalamıştım. Herkes gülmeye başlamıştı ben yerime otururken. Açıkcası bende gülmemek için kendimi zor tutuyordum. Profesörün yanlış anlamasını istemezdim. Profesör soğukluğundan hiç taviz vermeden sorumu cevapladı ve diğer çaylaklardan da soru aldı. Ne olacaktı bilmiyorum ama benim bugünlük pilim bitmişti. Ders sonunda profesör herkesten önce çıktı. Bende hızlıca -ne kadar hızlı olabiliyorsam bu saatte- çantamı topladım ve odama doğru yol aldım. Sıcak yatağım beni bekliyordu.

İkinci Ders.
1 sayfadaki 1 sayfası