Mortal Instruments RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mortal Instruments RPG

Ölümcül Oyuncaklar'a Hoşgeldiniz...Görmediklerinizi Keşfetmeye Hazır mısınız?

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

~5. Sınıf 1. Ders~

YazarMesaj
Aya Estella O'fieme
Lütfen rütbe edinin, yoksa oyuna dahil olamazsınız!
Aya Estella O'fieme

Lakap : Aichou desu. Hime sama da diyebilirsiniz tabi u__u"

Karakter Detayı
Statü:
Uyarı:

~5. Sınıf 1. Ders~ Empty
MesajKonu: ~5. Sınıf 1. Ders~   ~5. Sınıf 1. Ders~ Icon_minitimeC.tesi 25 Ara. 2010, 23:47

Kütüphanede, çalıştığım masanın üzerine yığdığım onca kağıt ve küçük notlarımı alelade bir araya getirip dosyamın içine tıkıştırmış, alabildiğine dağınık bir şekilde kendi sınıfımın yolunu tutmuştum. Gözlerimde kocaman, eski tip okuma gözlükleri ile ara sıra tökezliyor, birilerine çarpıyor, özür dilemek için başımı çevirdiğimde ise bir iki kağıt yere düşüyor ve özür dilemek istediğim kişiler bana yardım edip dökülen kağıtları bana yeniden teslim ettiklerinde daha da mahcup oluyordum. İki koluma da yüklediğim dosya ve kitaplardan, gözlüğümü çıkarmak, ya da en azından yukarı kaldırmak gibi bir lüksüm yoktu; bu yüzden çaresiz sürekli aynı sakarlıkları yaşayarak dersliğime kadar yarı kör olarak gitmiştim. Sınıfımın büyükçe olan kapısını dirseğimle açıp içeri hızla girdikten sonra her zamanki gibi ayağımla kapattım. O anki dersi vereceğim öğrenciler neyse ki beşinci sınıftaydılardı da, benim bu hallerime alışkınlardı; zira yeni çaylakların beni benimsemesi, dönüşüm süreçleri kadar zor oluyor gibiydi. Kollarımdaki bütün yükü öğretmen masasının üstüne adeta fırlatıp, nihayet gözlüğümü çıkardım ve ders kitabının üzerine koydum. Şöyle rahat bir nefes aldıktan sonra, çaylaklarıma bakındım bir süre. Geçen dersten beri eksik olmaması sevindirici bir durumdu; zira beşinci sınıflardan kimsenin ezeli ölümü tatmadığı anlamına geliyordu bu.

Masanın kenarına oturup yeniden öğretmen havama bürünerek ders kitabını ve gözlüğümü bıraktığım yerden aldım. ' Evet, sevgili çaylaklarım, kimsenin fısıldaşıp notlaşmadığı bir ders işlemek istiyorum, yine. Ve eğer dediğimi yaparsanız, dersi olabildiğince erken bitireceğime söz veriyorum. ' Nyx'e şükürler olsundu ki, vampir aleminde sözün önemi iyi biliniyordu ve karşılıklı yaptığımız anlaşmada, mutlaka dediğimizi yapmak zorundaydık. Tatminkâr bir şekilde başımı sallayıp kitabı açarken iç çekerek devam ettim sözlerime. ' Yalnız, bunun da elbet bir karşılığı olacak... ' Çaylakların farklı tepkilerine aldırmadan on beşinci sayfayı açmalarını rica ettim. Sonunda asıl tanımları geçip daha eğlenceli bir konuya gelebilmiştik, 'Tiyatro Çeşitleri'. Ayağa kalkarak kitabı bir elimle tutup, diğer elimi oraya buraya sallayarak dersi anlatmaya başladım. '' Tiyatro çeşitlerinin müzikli ve müziksiz olarak ikiye ayrıldığını geçen seneden hatırladığınızı umuyorum. Şu an geçen seneden hatırlatma yapmaya vaktim olmadığı için, geçen senenin notlarına tekrar bir dönüp bakmanızı öneririm. Evet, şimdi, ilk olarak müziksiz türleri inceleyeceğiz... ' Babetlerimin alçak topuğu üzerinde geriye dönüp tahtanın yanına gelerek bir şema çizdim tahtaya. Trajedi, komedi, dram, opera, operet, revü... Şemada bir bir hepsini gösterip müziksiz olanları ders sonuna kadar anlattıktan sonra, zilin çalmasına on dakika kadar kala anlatmayı söz verdiğim gibi bıraktım, tabii bir şartla. ' Evet arkadaşlar, size söz verdiğim için anlatamadığım müzikli çeşitlerini bir dahaki dersime kadar ödev olarak hazırlayıp, bana vaktinde teslim etmenizi istiyorum. Anladığınızı temenni ederek, haddinizi aşmadan istediğinizi yapabilirsiniz çocuklar. ' O kadar eski, dolayısıyla güçlü bir vampir sayılmadığımdan, öğrencilerin beni önemsemesi için elimden geleni yapıyordum. Hala beni kâle almayan çaylaklarım olsa da, olduğumdan daha ciddi davranarak olgunluğuma inanmalarını istiyordum. Öte yandan, çaresiz, en başından kötü nam salmak istemiyordum; bu yüzden, olabildiğince rahat bırakarak bana ısınmalarını istiyordum çaylaklarımın. Ve yine sırf bu yüzden, olağan gürültülerine, şakalaşma ve bağırışmalarına sesimi çıkartmadan sandalyeme oturmuş, yeniden notlarıma gömmüştüm kendimi...
http://aichounosekai.blogspot.com/
Aya Estella O'fieme
Lütfen rütbe edinin, yoksa oyuna dahil olamazsınız!
Aya Estella O'fieme

Lakap : Aichou desu. Hime sama da diyebilirsiniz tabi u__u"

Karakter Detayı
Statü:
Uyarı:

~5. Sınıf 1. Ders~ Empty
MesajKonu: Geri: ~5. Sınıf 1. Ders~   ~5. Sınıf 1. Ders~ Icon_minitimeC.tesi 25 Ara. 2010, 23:54

OUTTA: Arkadaşlar, ödevlerinizi bu başlığa bırakmanızı talep ediyorum. PMden yanlış anlaşılma gibi durumların olmasını istemiyorum zira.

Yalnız, bu istediğim ödev zaten Google'da aratınca çıkıyor 'Tiyatro çeşitleri' diye. Lakin, sakın copy-paste yapmayın lütfen. Adam gibi kendi cümlelerinizle yazın, RP olduğu belli olsun. Karakterinizin karakteristiğine göre dalga geçilerek de anlatılabilir, titizlikle de. Yalnız, ödevlerde ne istediğimi kurallarda anlatmıştım, sadece onlara uymanızı istiyorum.

ÖDEVLERİ EN GEÇ 3 OCAK 2010 TARİHİNE KADAR TESLİM EDİNİZ...
özellikle sınıf listesinde olanlar, olmayanlar da katılırsa mutlu olurum tabii...
http://aichounosekai.blogspot.com/

~5. Sınıf 1. Ders~
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Ders ve Sınıf Geçme Sistemi
» İlk ders ( bu ders toplu olarak yapılmaktadır. Bütün çaylaklar girmek zorundadır)
» İlk ders-müziğe giriş-(bu ders toplu olarak yapılmaktadır. bütün çaylakların girmesi zorunludur)
» İlk Ders (bu ders toplu işlenecektir!!)
» Sınıf Listesi