Mortal Instruments RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mortal Instruments RPG

Ölümcül Oyuncaklar'a Hoşgeldiniz...Görmediklerinizi Keşfetmeye Hazır mısınız?

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Kalona(Nephilium)

+11
Poseidon Sentinus
Electra A. Duende
Sonja Lâvin
Darren Becker
Elizabeth Atalante Lynn
Yusleidis D'oliveira
Catherine Russell
Beätrice Scavetta
Kalona Nephilium
Adriana Sorcha Kuran
Elizabeth Rose Wayland
15 posters
Sayfaya git : 1, 2  Sonraki
YazarMesaj
Elizabeth Rose Wayland
Konsül Temsilcisi | Gölge Avcısı
Elizabeth Rose Wayland

Lakap : Lizbeth

Karakter Detayı
Statü: Site Kurucusu
Uyarı: 0/0

Kalona(Nephilium) Empty
MesajKonu: Kalona(Nephilium)   Kalona(Nephilium) Icon_minitimeÇarş. 14 Tem. 2010, 15:57

Hayat bir tiyatro sahnesi gibidir. Herkese oynaması için bazı replikler verilir. Ama bazen roller karışır. Karşımıza iyi diye bildiğimiz kötüler kötü diye yerdiğimiz iyiler çıkar. Kalona cennetten kovulmuş bir melektir. Nyx’e olan aşkından dolayı kovulmuş bir melek… Bir kişi nasıl âşık olduğu için kötü damgasına mahkûm edilir. Bir kişiye hangi sıfatı yakıştırırsanız bir süre sonra O kişi olur. Kalona’ya kötü ve yetersiz sıfatı Tanrıçası tarafından uygun görülmüştü. Biz insanlarda bile bir şeyi kırk kez söyleyince o kişinin bilinçaltına öyle yerleştiriyorsak bir Tanrıça’nın sözleri…

Yaralı bir kalp nasıl tamir olur? Ya da bir aşığın içindeki sızı nasıl diner? İşte böyle düşünülmeden Kovulan Melek belki bir nefret belki bir açlıkla Guhia kadınlarına musallat olmuş. Ama hangi kadın bir Tanrıça’nın açtığı boşluğu doldurabilir ki? Belki beş belki on kadınla sarmaş dolaş olmuş ve onlara tohumunu bırakmış. Guhia kadınlarının canını yakmış. Canı yakılan kadınlar Kalona’ya büyük bir aşk sunmuş. A-ya. En zekileri, en güzelleri, kısacası en eşsizleri bu bakireye özelliklerini bahşetmiş ve Kalona’nın içindeki sızıyı iyileştirmekle kalmamış ölümsüz yüreğinde bir ateş yakmış. Ama bir tuzakmış. Güzel ve cezp edici bir tuzak Kalona’yı yüzyıllarca hapsedecek bir tuzak.

A-ya’yı kollarına aldığında hiçbir önemi yokmuş artık olanların. Ama sonra?! A-ya toprakta çözülüp gidince yine karanlığa yine hiçliğe boğulmuş melek. Bir ses aramış ve onu bulmuş Neferet! Güce tapan bir kadın. Çıkmak istiyormuş ve Neferet de ona bu isteğini vermiş. Yalnız toprağın üstünde onu bekleyen başka şeyler daha varmış. Zoey…

Yazıyı; üyelerimizden Cenk -(Kalona) tarafından yazılmıştır. Teşekkür ederiz.. -Gece Evi Yönetimi-

En son Elizabeth Rose Wayland tarafından Perş. 30 Eyl. 2010, 10:27 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
https://mortalinstruments.forum.st/
Adriana Sorcha Kuran
Lütfen rütbe edinin, yoksa oyuna dahil olamazsınız!
Adriana Sorcha Kuran

Karakter Detayı
Statü:
Uyarı:

Kalona(Nephilium) Empty
MesajKonu: Geri: Kalona(Nephilium)   Kalona(Nephilium) Icon_minitimePaz 26 Eyl. 2010, 16:04

Ya aslında bu karaktere çok olumsuz bakıyorlar. Yani kitapta bilemiyorum ama tutulcak bir sürü şeyi var. Yani Neferet tam bir sürtük ama yinede kalona'ya acıyorum ben hatta öyleki aya'nın yerinde olmak isterdim. Karakterimi kötü yapmamdaki tek amaç Nyx'e olan kızgınlığım. Çünkü herkes hata yapar ve Kalona'nın tek hatası Nyx'e olan aşkı...
http://roleplayergame.twilightlegend.net
Kalona Nephilium
Kalona Nephilium

Karakter Detayı
Statü:
Uyarı:

Kalona(Nephilium) Empty
MesajKonu: Geri: Kalona(Nephilium)   Kalona(Nephilium) Icon_minitimePaz 26 Eyl. 2010, 16:44

Ayrıca tanıtımda biraz taraf tutulmuş. Kadınlara zaafının olması mesela. Bunun tek sebebi Nyx değil mi? Kalbinde onun açtığı yaranın büyük olması ve bunu diğer kadınlarla doldurmaya çalışması normal değil mi? Yani düşünürsek Sorcha'ya harfiyen katılıyorum. Kitapta Nyx'in sözü olarak geçen şu cümle ' Karanlık her zaman kötülük demek değildir tıpkı aydınlığında hep iyilik olmadığı gibi. ' hem Nyx'i gözden düşürebilir ve eleştiriye açık hale getirebilir hemde Kalona'yı aklayabilirdi. Yani elimize verilen repliklerde iyi diye yücelttiğimiz kötüler kötü diye yerdiğimiz iyiler olabilir. Her cümleye yüzeysel bakılmamalı bence. Çünkü yüzeyi biraz kazırsak tek suçlu Kalona değil diyebiliriz.
Beätrice Scavetta

Karakter Detayı
Statü: Üye

Kalona(Nephilium) Empty
MesajKonu: Geri: Kalona(Nephilium)   Kalona(Nephilium) Icon_minitimePaz 26 Eyl. 2010, 19:22

Bi' kadın ona acı çektirdi diye bütün kadınlara acı çektirmeye hakkı yok ki bu çok bencilce. Tanrım.
Catherine Russell
Avrupa Ladysi | Mordre Club Sahibesi
Catherine Russell

Lakap : Kızıl ölüm Meleği -CAT

Karakter Detayı

Kalona(Nephilium) Empty
MesajKonu: Geri: Kalona(Nephilium)   Kalona(Nephilium) Icon_minitimePaz 26 Eyl. 2010, 21:42

Kalona Nephilium demiş ki:
Ayrıca tanıtımda biraz taraf tutulmuş. Kadınlara zaafının olması mesela. Bunun tek sebebi Nyx değil mi? Kalbinde onun açtığı yaranın büyük olması ve bunu diğer kadınlarla doldurmaya çalışması normal değil mi? Yani düşünürsek Sorcha'ya harfiyen katılıyorum. Kitapta Nyx'in sözü olarak geçen şu cümle ' Karanlık her zaman kötülük demek değildir tıpkı aydınlığında hep iyilik olmadığı gibi. ' hem Nyx'i gözden düşürebilir ve eleştiriye açık hale getirebilir hemde Kalona'yı aklayabilirdi. Yani elimize verilen repliklerde iyi diye yücelttiğimiz kötüler kötü diye yerdiğimiz iyiler olabilir. Her cümleye yüzeysel bakılmamalı bence. Çünkü yüzeyi biraz kazırsak tek suçlu Kalona değil diyebiliriz.

Açıkçası sizlere katılıyorum. Özellikle Kalona'nın tamamen kötü olduunu bende düşünmüyorum. Yanmış sonunda Nyx'e olan büyük zaafı ortaya çıktı. Yüreğindeki acı çok gerçekti. Ben kitapta okurken bir kaç karekteri daha çok seviyorum. Kalona bunlardan biri. Özellijkle Neferet'in elinde kötü duruma düşmüş olmasından nefret ettim son kitapta.

Neyse şey diyecektim bu tanıtım başka bir siteden alıntı zaten altında yazıyor. düzgün bir tanıtım bulursanız onu koyalım değiştirelim .
http://www.twilightfan-tr.com
Kalona Nephilium
Kalona Nephilium

Karakter Detayı
Statü:
Uyarı:

Kalona(Nephilium) Empty
MesajKonu: Geri: Kalona(Nephilium)   Kalona(Nephilium) Icon_minitimePtsi 27 Eyl. 2010, 06:59

Winter Schultz demiş ki:
Bi' kadın ona acı çektirdi diye bütün kadınlara acı çektirmeye hakkı yok ki bu çok bencilce. Tanrım.
Bir kadın mı? O bir kadın kitapta eşsiz değerler sunulmuş bir tanrıça. Onu 'Bir kadın' diye betimlemekte biraz bencilce bence. Bu arada pmden tanıtımı atarım.
Beätrice Scavetta

Karakter Detayı

Kalona(Nephilium) Empty
MesajKonu: Geri: Kalona(Nephilium)   Kalona(Nephilium) Icon_minitimePtsi 27 Eyl. 2010, 10:20

Ops ben yanmışı okumadım ama
Yusleidis D'oliveira
Yusleidis D'oliveira

Karakter Detayı

Kalona(Nephilium) Empty
MesajKonu: Geri: Kalona(Nephilium)   Kalona(Nephilium) Icon_minitimePtsi 27 Eyl. 2010, 16:07

Açıkçası bende size katılıyorum, Her şeyin sebebi bence de Nyx bir de tanrıça olacak(!) herkesin ikinci bir şansı vardır düşüncesi nerde bu kadının, yüce affetmeyi bilmeli..
Adriana Sorcha Kuran
Adriana Sorcha Kuran

Karakter Detayı
Statü:
Uyarı:

Kalona(Nephilium) Empty
MesajKonu: Geri: Kalona(Nephilium)   Kalona(Nephilium) Icon_minitimePtsi 27 Eyl. 2010, 16:43

Aylin *-* Katılıyorum Anti Nyx'ciyim Twisted Evil
Elizabeth Atalante Lynn
Elizabeth Atalante Lynn

Karakter Detayı
Statü:
Uyarı:

Kalona(Nephilium) Empty
MesajKonu: Geri: Kalona(Nephilium)   Kalona(Nephilium) Icon_minitimePtsi 27 Eyl. 2010, 16:59

Aynen bende anti nyxciyim
Kalona daha tatlı ^^
Nyx hiç bir işe yaramıyo zaten
Hem aylinin dediği gibi herşeyin sebebi Nyx denen salak tanrıça
Adriana Sorcha Kuran
Adriana Sorcha Kuran

Karakter Detayı
Statü:
Uyarı:

Kalona(Nephilium) Empty
MesajKonu: Geri: Kalona(Nephilium)   Kalona(Nephilium) Icon_minitimePtsi 27 Eyl. 2010, 17:02

Opps lütfen ezgicim. Tanrıçamıza(!) öle deme Razz
Elizabeth Atalante Lynn
Elizabeth Atalante Lynn

Karakter Detayı
Statü:
Uyarı:

Kalona(Nephilium) Empty
MesajKonu: Geri: Kalona(Nephilium)   Kalona(Nephilium) Icon_minitimePtsi 27 Eyl. 2010, 17:09

Ahaha demesem nolur ya
Bir işe yarıyormu hayır
Anca dövme bahşediyor
Kalona onun yüzünden kötü oldu
İyikide oldu böyle daha iyi
Önceden tarafım nxydi ana karakterde
Ama aklım başıma geldi
Adriana Sorcha Kuran
Adriana Sorcha Kuran

Karakter Detayı
Statü:
Uyarı:

Kalona(Nephilium) Empty
MesajKonu: Geri: Kalona(Nephilium)   Kalona(Nephilium) Icon_minitimePtsi 27 Eyl. 2010, 17:10

Hehe darısı diğerlerinin başına.
Elizabeth Atalante Lynn
Elizabeth Atalante Lynn

Karakter Detayı
Statü:
Uyarı:

Kalona(Nephilium) Empty
MesajKonu: Geri: Kalona(Nephilium)   Kalona(Nephilium) Icon_minitimePtsi 27 Eyl. 2010, 17:11

Bencede ama pek sanmıyorum taraf değiştirceklerini
Nxy tarafından büyülenmişler
Baksana ona tapıyolar
Darren Becker
Darren Becker

Karakter Detayı
Statü:
Uyarı:

Kalona(Nephilium) Empty
MesajKonu: Geri: Kalona(Nephilium)   Kalona(Nephilium) Icon_minitimePtsi 27 Eyl. 2010, 17:18

İçinde bulunduğu durum öylesine karmaşık ki, Cast'ler resmen bu karakteri harcamış. Öyle güzel şeyler yazılabilirdi ki onun tutkusu, arada kalmışlığı ve içindeki amansız çatışmalar hakkında, ya da ona öyle güzel sözler söyletilebilirdi ki ona... Kitaplarda anlatılanların kısıtlılığı nedeniyle acıyorum Kalona'ya. Şu ana kadar okuduğum kitaplarda, Raistlin Majere'den ve Drizzt Do'Urden'den sonra hakkında en çok şey yazılabilecek karakter Kalona benim görüşümce.
Elizabeth Atalante Lynn
Elizabeth Atalante Lynn

Karakter Detayı
Statü:
Uyarı:

Kalona(Nephilium) Empty
MesajKonu: Geri: Kalona(Nephilium)   Kalona(Nephilium) Icon_minitimePtsi 27 Eyl. 2010, 17:23

Aynen katılıyorum sana canım^^
Kalonayı harcadılar resmen
Onun hakkında daha çok şey yazılabilirdi
Ama bütün kitaplarda nedense
Sürekli Nxy geçiyor :@
Catherine Russell
Catherine Russell

Lakap : Kızıl ölüm Meleği -CAT

Karakter Detayı

Kalona(Nephilium) Empty
MesajKonu: Geri: Kalona(Nephilium)   Kalona(Nephilium) Icon_minitimeSalı 28 Eyl. 2010, 12:42

Kalona Nephilium demiş ki:
Bu arada pmden tanıtımı atarım.

Teşekkür ederim Smile bekliyorum
http://www.twilightfan-tr.com
Sonja Lâvin
Sonja Lâvin

Lakap : Red Sonja

Karakter Detayı

Kalona(Nephilium) Empty
MesajKonu: Geri: Kalona(Nephilium)   Kalona(Nephilium) Icon_minitimePaz 02 Ocak 2011, 17:35

Kalona' yı oynatan Neferet. Bütün suç Neferet' te. Kadın, Kalona' yı cezbediyor.

Yazık ya Kalona' ya.

Ayrıca Nyx Kalona' yı diyarından kovmasaydı, onu dinleseydi daha mutlu olabilirdi. Dünya' da mutlu olurdu. Yani Nyx olumsuz bir kadın. Ben böyle düşünüyorum. Zamanında yaptığı bir kötülüğün cezasını Zoey çekiyor.
http://hollywood-rpg.yetkin-forum.com
Electra A. Duende
Electra A. Duende

Lakap : Ely, Annie, Anna...

Karakter Detayı
Statü:
Uyarı:

Kalona(Nephilium) Empty
MesajKonu: Geri: Kalona(Nephilium)   Kalona(Nephilium) Icon_minitimePaz 02 Ocak 2011, 17:54

Son cümle konusunda haklısın diyebilirim. Ben Kalona'yı çok seviyorum ve gerçekten kitaplarda daha fazla yer kaplamalı.

Bu arada Elif'cim ne zaman 98 yaşında oldun? =D
Elizabeth Rose Wayland
Elizabeth Rose Wayland

Karakter Detayı

Kalona(Nephilium) Empty
MesajKonu: Geri: Kalona(Nephilium)   Kalona(Nephilium) Icon_minitimePaz 02 Ocak 2011, 23:38

Sonja Lâvin demiş ki:
Kalona' yı oynatan Neferet. Bütün suç Neferet' te. Kadın, Kalona' yı cezbediyor.

En uyuz olduğum konu bir kadının ölümsüzü böyle kullanması Evil or Very Mad
Adriana Sorcha Kuran
Adriana Sorcha Kuran

Karakter Detayı
Statü:
Uyarı:

Kalona(Nephilium) Empty
MesajKonu: Geri: Kalona(Nephilium)   Kalona(Nephilium) Icon_minitimePtsi 03 Ocak 2011, 01:40

Nefereti korumak gibi olmasın ama o da biraz zeki olsun ya. Cenk'imizin Kalona'sı iyidir.
Elizabeth Rose Wayland
Elizabeth Rose Wayland

Karakter Detayı

Kalona(Nephilium) Empty
MesajKonu: Geri: Kalona(Nephilium)   Kalona(Nephilium) Icon_minitimePtsi 03 Ocak 2011, 15:42

Adriana Sorcha Kuran demiş ki:
Nefereti korumak gibi olmasın ama o da biraz zeki olsun ya. Cenk'imizin Kalona'sı iyidir.

Evet kitapta bu kadar da saf olunmaz dedirtiyor adama.. Hele yanmışta delirtiyor benii.
Cenk Kalona karakterine yeni bir soluk getirdi.. Olması gerektiği gibi ve çok daha iyi.. Belki bizim Kalona'mızın tek kötü tarafı Benimdir. (nyx yandaşı birini sevmesi) Tabii buna asla itirazım yok.. yanlış anlaşılmasın.
Gerçi Elizabeth'e tanrıçasının kusursuz olduğunu düşünmüyor o nyxden çok vampirlerine bağlı..
Poseidon Sentinus
Poseidon Sentinus

Lakap : Angel

Karakter Detayı
Statü:
Uyarı:

Kalona(Nephilium) Empty
MesajKonu: Geri: Kalona(Nephilium)   Kalona(Nephilium) Icon_minitimePtsi 03 Ocak 2011, 15:47

Elizabeth Rose Wayland demiş ki:
Evet kitapta bu kadar da saf olunmaz dedirtiyor adama.. Hele yanmışta delirtiyor benii.

Kesinlikle. Yanmışın başında. Nedir o öyle ya? Kalona' yı fazla (afedersiniz ama) mal yapmışlar.

Elizabeth Rose Wayland demiş ki:
Belki bizim Kalona'mızın tek kötü tarafı Benimdir.

Gece Evi' ne bağlı ama bir o kadar da kopuk olmamız güzel bence Banu abla. Cenk' e edilecek laf yok zaten. Kalona' yı çok iyi yönetiyor.

Kurgu bakımından ilginç bir kurgunuz var:D Bu yüzden en iyi çift seçildiniz Banu abla.)
http://hollywood-rpg.yetkin-forum.com/
Arianna Lucy Warren
Arianna Lucy Warren

Lakap : Lucy yada Arianna yok takma ad falan .d

Karakter Detayı
Statü:
Uyarı:

Kalona(Nephilium) Empty
MesajKonu: Geri: Kalona(Nephilium)   Kalona(Nephilium) Icon_minitimePtsi 03 Ocak 2011, 15:59

Kolona Neferet'e neden katlanıyor bi fikri olan ??
Deamon Austeja
Deamon Austeja

Lakap : Demon

Karakter Detayı
Statü:
Uyarı:

Kalona(Nephilium) Empty
MesajKonu: Geri: Kalona(Nephilium)   Kalona(Nephilium) Icon_minitimePtsi 03 Ocak 2011, 16:00

Ona birdaha hayat verenin o olması olabilir mi?? Borçlu fln hissediyordur belki...

Kalona(Nephilium)
1 sayfadaki 2 sayfasıSayfaya git : 1, 2  Sonraki
 Similar topics
-
» Doğum Gününüz Kutlu Olsun 'Kalona Nephilium '
» Kalona