Mortal Instruments RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mortal Instruments RPG

Ölümcül Oyuncaklar'a Hoşgeldiniz...Görmediklerinizi Keşfetmeye Hazır mısınız?

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

SPARTACUS: BLOOD AND SAND

2 posters
YazarMesaj
Deamon Austeja
Lütfen rütbe edinin, yoksa oyuna dahil olamazsınız!
Deamon Austeja

Lakap : Demon

Karakter Detayı
Statü:
Uyarı:

SPARTACUS: BLOOD AND SAND Empty
MesajKonu: SPARTACUS: BLOOD AND SAND   SPARTACUS: BLOOD AND SAND Icon_minitimePtsi 11 Ekim 2010, 17:34

SPARTACUS: BLOOD AND SAND 2d1r59x

Spartacus: Blood and Sand, tarihsel bir olayı konu alan Amerikan yapımı dizidir. Dizi tarihsel bir karakter olan Trakyalı asker Spartacus'ün köle olmasını ve bir gladyatöre dönüşümünü anlatmaktadır. Dizinin kaynağı Howard Fast'ın aynı isimde yazdığı kitaptır. Hikâye Milattan Önce 73-71 yıllarında Roma Cumhuriyeti'nde geçmektedir. İlk bölüm 22 Ocak 2010 tarihinde yayınlanmıştır İlk sezonsa 13 bölümde tamamlanmıştır Dizinin ikinci sezon çekimleri ise Spartacus karakterini canlandıran Andy Whitfield'da bir çeşit lenfoma teşhis edilmesi sebebiyle belirsiz bir süre için ertelenmiştir. Geniş ve ünlü bir oyuncu kadrosuna sahip olmasının yanı sıra, dizideki savaş sahnelerinde kullanılan efekt ve teknikler dikkat çekicidir. Dizinin en çok eleştirilen yönü erotik sahnelere fazlaca yer vermesidir. Bunun dışında gösterildiği ilk bölümden itibaren azımsanamayacak bir hayran kitlesi toplamıştır. Dizi bir Amerikan kanalı olan Starz'da yayınlanmaktadır.
Dizinin ikinci sezonunun gecikmesi nedeniyle Starz bir açıklamayla altı bölümlük kısa bir ara sezon yayınlayacağını duyurmuştur. Bu ara sezon prequel olacaktır yani dizinin ana karakterlerinin geçmişleri konu edilecektir. Altı bölümün ismi ise Spartacus: Gods of the Arena olacaktır. Kanal, bu açıklamadan kısa bir süre sonra ara sezonun fragmanı yayınlamıştır

Konu

Trakyalı bir asker olan Spartacus sürekli baskısı altında kaldıkları Roma Cumhuriyeti ile birlikte Getaelar'a karşı savaşmak için Roma ordusuna katılır. İlk çarpışmadan sonra Spartacus doğuya doğru çekilen Getae ordusunu takip etmek yerine Karadeniz'e gitme emri veren Gaius Claudius Glaber'a karşı gelir ve köyüne gitmeye karar verir. Köyüne yaklaştığında Getaelar'ın orayı mahvettiğini görür ancak karısı kurtulmuştur. Geceyi bir mağarada karısıyla geçiren Spartacus'u sabah Roma ordusu bulur. Glaber, Spartacus'u köle olarak alır ve karısını da Suriyeli bir tüccara satar. Spartacus daha sonra Ludus'a (Batiatus'un gladyatör okulu) girer ve karısını bulmak için savaşmaya başlar.

Bölümler

İlk bölüm 22 Ocak 2010 tarihinde yayınlanmıştır. İlk sezonun son yani 13. bölümü 16 Nisan günü yayınlanmıştır. 2. sezon gösterimi, tam tarihi belli olmamakla birlikte 2011'de devam edecektir. Andy Whitfield'ın kanser tedavisi görmesi nedeniyle 2. sezon çekimlerinin "süresiz ertelenme" haberi hayranlarını üzmüş fakat kısa bir süre sonra kanserin tedavisinin sonuçlandığı ve çekimlere devam edildiği açıklanmıştır.
Savannah Claire Madden
Savannah Claire Madden

Karakter Detayı
Statü:
Uyarı:

MesajKonu: Geri: SPARTACUS: BLOOD AND SAND   SPARTACUS: BLOOD AND SAND Icon_minitimeC.tesi 23 Ekim 2010, 18:56

İzleyecek olan varsa televizyondan takip etmesini öneririm Very Happy İzleyen bilir hani. Bayağı bir erotik sahne var ama konu kesinlikle çok güzel. Spartacus gerçekte de yaşamış bir kişi olduğundan herhalde beni etkiledi bu kadar, bir de filmini unutmamalı. Kirk Douglas'ın unutulmaz performansı.
http://vampirdiyari.vampire-legend.com/
Deamon Austeja
Deamon Austeja

Karakter Detayı
Statü:
Uyarı:

MesajKonu: Geri: SPARTACUS: BLOOD AND SAND   SPARTACUS: BLOOD AND SAND Icon_minitimeC.tesi 23 Ekim 2010, 19:28

Erotik sahne var doğru ama sonuçta bu bir sanat. O kadar uğraşıyorlar Erotik sahneler yüzünden izlememek olmaz herhalde. Sanat'a saygı. Bu zihniyette olmayalım bence O sahnelerde cinsellik var diye izlemeyenler bu diziyi hiç izlemesinler. Dizinin ana konusunu olaylara bakcaksınız. Ayrıntılara takılmayalım
Savannah Claire Madden
Savannah Claire Madden

Karakter Detayı
Statü:
Uyarı:

MesajKonu: Geri: SPARTACUS: BLOOD AND SAND   SPARTACUS: BLOOD AND SAND Icon_minitimeC.tesi 23 Ekim 2010, 19:30

Ben on üç bölümünü de izledim bunun Very Happy İkinci sezonu da gelse ara sezonu da izlerim. Ama laf edenler var işte. Hor görüyorlar misal
Deamon Austeja
Deamon Austeja

Karakter Detayı
Statü:
Uyarı:

MesajKonu: Geri: SPARTACUS: BLOOD AND SAND   SPARTACUS: BLOOD AND SAND Icon_minitimeC.tesi 23 Ekim 2010, 19:34

ewt 1. sezon'u bende bitirdim
2. sezon gelecek ama spartacus'u oynayan değişecek
O tür insanlara diycek bşi bulamıyorum.
Savannah Claire Madden
Savannah Claire Madden

Karakter Detayı
Statü:
Uyarı:

MesajKonu: Geri: SPARTACUS: BLOOD AND SAND   SPARTACUS: BLOOD AND SAND Icon_minitimeC.tesi 23 Ekim 2010, 19:40

O değişince bence dizinin kalitesi düşecek. Andy tam role uygun kişiydi çünkü. Bir yerde Wentworth Miller oynayacak diye duymuştum, vücut olarak uygun değil bence o Very Happy
Deamon Austeja
Deamon Austeja

Karakter Detayı
Statü:
Uyarı:

MesajKonu: Geri: SPARTACUS: BLOOD AND SAND   SPARTACUS: BLOOD AND SAND Icon_minitimeC.tesi 23 Ekim 2010, 19:41

Evet bende okumuştum gözü var spartacus rolünde Very Happy
Bencede uygun değil
Savannah Claire Madden
Savannah Claire Madden

Karakter Detayı
Statü:
Uyarı:

MesajKonu: Geri: SPARTACUS: BLOOD AND SAND   SPARTACUS: BLOOD AND SAND Icon_minitimeC.tesi 23 Ekim 2010, 19:42

Kas yapmalı bayağı bir hem de Very Happy Ben onu Michael olarak görmeye alıştım, Spartacus değil. Hele erotik sahnelerde onu düşünemiyorum bile.
Deamon Austeja
Deamon Austeja

Karakter Detayı
Statü:
Uyarı:

MesajKonu: Geri: SPARTACUS: BLOOD AND SAND   SPARTACUS: BLOOD AND SAND Icon_minitimeC.tesi 23 Ekim 2010, 19:58

Eve bencede Scofield olarak kalsın o.
O role hiç uygun değil
Savannah Claire Madden
Savannah Claire Madden

Karakter Detayı
Statü:
Uyarı:

MesajKonu: Geri: SPARTACUS: BLOOD AND SAND   SPARTACUS: BLOOD AND SAND Icon_minitimePaz 24 Ekim 2010, 06:08

Bence Andy dışında birilerini uydurmaları zor. Benim gözüm alıştı o adama Very Happy

SPARTACUS: BLOOD AND SAND
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» True Blood
» True Blood Rpg
» I want fresh blood.
» True Blood RPG
» Dark Blood Hapishanesi