Mortal Instruments RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mortal Instruments RPG

Ölümcül Oyuncaklar'a Hoşgeldiniz...Görmediklerinizi Keşfetmeye Hazır mısınız?

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Çok Önemli Mutlaka Okuyun

+9
Belinda Alice Wayle
Lilith Hex Rebelblood
Electra A. Duende
Eámanë
Yusleidis D'oliveira
Traviata Volante
Bianca L. Duende
Sonja Lâvin
Elizabeth Rose Wayland
13 posters
Sayfaya git : 1, 2  Sonraki
YazarMesaj
Elizabeth Rose Wayland
Konsül Temsilcisi | Gölge Avcısı
Elizabeth Rose Wayland

Lakap : Lizbeth

Karakter Detayı
Statü: Site Kurucusu
Uyarı: 0/0

Çok Önemli Mutlaka Okuyun Empty
MesajKonu: Çok Önemli Mutlaka Okuyun   Çok Önemli Mutlaka Okuyun Icon_minitimePaz 26 Ara. 2010, 12:45

Arkadaşlar;

Son zamanlarda bazı şeyler dikkatimi çekti. Bugün aldığım bir pm üzerine kafamdaki soruları sizlerle paylaşmakl istedim.

Gece evini temasından oldukça uzaklaşmamıza rağmen halen gece evine bağlıyız. Ancak sitedeki rp hareketsizliği ve yazılan rplerdeki tek düzelikten anladığım kadarıyla bir sıkılma söz konusu. Diğer ırkları kurguya almamıza rağmen rp kurgularında sıkıntı oldunu fark ettim. Kendi açımdan da aynı tarz rp yapmak bir süre sonra sıkmaya başlıyor.

Derslere girilmiyor, yada çaylaklık pek ilgi görmüyor buda gece evin'den sıkılmaya başladığınızın göstergesi bence..

Bu yüzden önümüzde iki seçenek olduğunu düşünüyorum. Siteyi baştan aşa değiştirmek. Yani Gece evi olan bütün bağlantıları koparmak, ve sıfırdan bir siteymiş gibi vampirler, kurtadamlar vb.. ırkların bulunduğu bir kurgu oluşturmak.. Rp puanlarınız sabit kalacak ancak karakterler sıfırlanacak. Bu bir süreç tabiki.. İkinci seçenek ise Yeni bir site kurmak.... Fakat bir süre sonra bu site ölü duruma düşebilir.. İlgi gitgide azaldığından dolayı..
Sizlerden istediğim bu konudaki fikirlerinizi açıkça ifade etmeniz. Lütfen çekinmeden yazın....

Sonuçta Rp olayı eğlenmek ve güzel vakit geçermek amaçlı bir oyun.. Kendinizi sıkarak yada zorlayarak yazmanızı istemem..

En son Elizabeth Rose Wayland tarafından Ptsi 27 Ara. 2010, 14:26 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
https://mortalinstruments.forum.st/
Sonja Lâvin
Lütfen rütbe edinin, yoksa oyuna dahil olamazsınız!
Sonja Lâvin

Lakap : Red Sonja

Karakter Detayı
Statü: Üye

MesajKonu: Geri: Çok Önemli Mutlaka Okuyun   Çok Önemli Mutlaka Okuyun Icon_minitimePaz 26 Ara. 2010, 13:12

Banu abla siteyi değiştirmeden üzerinde değiştirmeler yapabilirsin. Mesela bazı ırkları yok etme derecesine getirebilirsin. Bence, magnuslar sitede pek ilgi görmeyen bir kitle. Onları yok edecek yeni bir ırk yaratabilirsin.
Bu ırk insanların ölüm makinesi olarak tasarladığı mutasyın ırk olur. İnsanlar ama tam anlamıyla insan değiller. Açlık oyunlarındakiler gibi. Alaycı Kuş kitabında Peeta' ya yaptıkları gibi yaparlar. Denekleri zehirlerler. Onlara ırkların kötü yanlarını söylerler ve onları öldürmelerini isterler. Yani şöyle oluyor.

Aslında devlet ırklardan haberdar ama kimseye söylemiyor. Irkları yok etmek için yeni bir ırk yaratıyorlar.

Sİte bazı kitaplar ile birleştirilebilir bence. Ama en baştan düzenlenirse veya yeni bir site kurulursa bu sitenin sonunu getirir. Çünkü bir site öyle sıfırlanmıştı. Bütün kurgu değişti. Ve şu anda site ölü. Çoğu kişi online değil. Belki de yıkılmıştır.
http://hollywood-rpg.yetkin-forum.com
Bianca L. Duende
Bianca L. Duende

Lakap : Aphrodi

Karakter Detayı
Statü:
Uyarı:

MesajKonu: Geri: Çok Önemli Mutlaka Okuyun   Çok Önemli Mutlaka Okuyun Icon_minitimePaz 26 Ara. 2010, 13:21

Elif'e katılıyorum.

Sitenin üzerinde bazı değişiklikler yapılabilir ama sitenin tamamen değiştirilmesi bence sitede ilgisizliğe sebep olabilir.
Diğer ırkların kurguya fazla katılamaması kısıtlamalardan da kaynaklanabilir, ırklar biraz daha esnek tutulsa daha iyi olur. Mesela vampirler nefilimlerden haberdar olmayınca yada vampirin nefilimin gücünü emme olasılığı olunca iki ırk birbirinden uzak kalabiliyor. Irkların özelliklerinde değişim yapılabilir.

Gece evindeki vampirlere de tam olarak bağlı kalınmayabilir. Onlar üzerinde de değişiklik yapılabilir.
http://theaphrodi.blogspot.com/
Traviata Volante
Traviata Volante

Lakap : Güly, Güldi (mustafa asdfg) *

Karakter Detayı
Statü:
Uyarı:

MesajKonu: Geri: Çok Önemli Mutlaka Okuyun   Çok Önemli Mutlaka Okuyun Icon_minitimePaz 26 Ara. 2010, 13:24

Banu abla, sitede rp yapanlar hep ayni.
Nasi desem. Yani mesela bi olay olsa herkes rp'ye katilsa.
Mesela Gece evinde yangin ciksa yada göc etsek yada yangin ciktigi icin göc etsek Very Happy , bu sirada bazi caylaklar nyx'e bazilari kötü tarafa gecse. Yada savasi baslatsak, iyi kötü bütün caylaklar savas egitimi görse özel güclerini vs. kuvvetlendirmek icin.

yada buna benzer seyler olabilir..
cok konustum ama umairm bos degildir Smile
Yusleidis D'oliveira
Yusleidis D'oliveira

Karakter Detayı
Statü: Üye

MesajKonu: Geri: Çok Önemli Mutlaka Okuyun   Çok Önemli Mutlaka Okuyun Icon_minitimePaz 26 Ara. 2010, 13:31

şimdi
yeni site açmak çok riskli üyelerin hepsi ulaşamıyor ve bütün dost siteleri en baştan dolaşarak düzeltmek çok zor
birinci seçenekse şöyle yapabiliriz
öğrenci alımlarını kapatırız
sadece öğrenci mezun ederiz
vampir olarak
vampir olmak istemeyenlerse rp puanına göre dğeiştirebilirler rütbelerini
bütün okul mezun olduğunda okulu kapatırız ve sadece yeni mekanlar açarız
bu benim fikrimce (=
Traviata Volante
Traviata Volante

Lakap : Güly, Güldi (mustafa asdfg) *

Karakter Detayı
Statü:
Uyarı:

MesajKonu: Geri: Çok Önemli Mutlaka Okuyun   Çok Önemli Mutlaka Okuyun Icon_minitimePaz 26 Ara. 2010, 13:36

Ben savasta israrciyim Razz Very Happy
Savasta kaybeden nefilimler, bi sekilde tekrar dönebilir mesela, ya karakter degstirirler, yada caylak olabilirler, bikac seyde degistirilebilir..
Eámanë
Nefilim | Gölge Avcısı
Nefilim | Gölge Avcısı
Eámanë

Lakap : Cellat.

Karakter Detayı
Statü: Yönetici
Uyarı:

MesajKonu: Geri: Çok Önemli Mutlaka Okuyun   Çok Önemli Mutlaka Okuyun Icon_minitimePaz 26 Ara. 2010, 13:38

Ben çaylak olmaktan mutluyum ama Aylin'e katılıyorum. Bence siteyi ne tamamen değiştirmeliyiz ne de başka bir site oluşturmalıyız. Sadece derslere giren öğrenciler mezun edilebilir. Derslere girmeyen çaylaklara rütbe değiştirmesi söylenebilir. Sitede çok fazla çaylak var. Zaten aktif olan sadece nefilmler, magnus ırkı yok olabilir. Bu da Nemesis'i çıldırtır ve Nemesis farklı planlara başvurur. Bence sadece kurgu genişletilmeli.. Eğer sitede değişiklik olursa üyelerin bazıları takip edemeyebilir ve siteden soğuyabilirler..
Elizabeth Rose Wayland
Elizabeth Rose Wayland

Karakter Detayı

MesajKonu: Geri: Çok Önemli Mutlaka Okuyun   Çok Önemli Mutlaka Okuyun Icon_minitimePaz 26 Ara. 2010, 13:54

Sanırım en mantıklı çözüm Aylinin önerdiği çünkü asıl sonun çaylaklık ve ders işlemesınde. Çaylak çok ama gece evinin asıl fonksiyonu olan okul olayı yok. bu yüzden öğrencilerin mezun olması mantıklı

Kurguda da sanırım değişiklik istiyorsunuz
Eámanë
Nefilim | Gölge Avcısı
Nefilim | Gölge Avcısı
Eámanë

Karakter Detayı
Uyarı:

MesajKonu: Geri: Çok Önemli Mutlaka Okuyun   Çok Önemli Mutlaka Okuyun Icon_minitimePaz 26 Ara. 2010, 14:00

Aslında sadece ırklarda değişiklik istiyoruz oda Magnuslar.. Sitede 3 tane magnus var ve hiç rp yaptıklarını görmüyoruz. Sanırım yok edilmeleri ve ardından Nemesis'in öfkesi çok mantıklı olur. Hem Nemesis'in öfkesi diye yan bir kurgu da tasarlanabilir.

Ayrıca Vampirlerin daha güçlü olması gerekiyor. Nefilmler falan fazlasıyla güçlü..
Elizabeth Rose Wayland
Elizabeth Rose Wayland

Karakter Detayı

MesajKonu: Geri: Çok Önemli Mutlaka Okuyun   Çok Önemli Mutlaka Okuyun Icon_minitimePaz 26 Ara. 2010, 14:08

Magnusları yok etme kurgumuz zaten Nemesis ile şuanda mevcut.. Hatta rplerinde bahsetti. Onun yerine yeni bir olmalımı ve en önemlisi Vampirlerin gece evi vampirliğinden çıkarak gerçek vampir gibi olması bence. Çünkü gece evi vampirleri daha güçsüz. Nefilimler kalacaksa güçlerini azaltırız.. Nasıl olmalı sizce..
Eámanë
Nefilim | Gölge Avcısı
Nefilim | Gölge Avcısı
Eámanë

Karakter Detayı
Uyarı:

MesajKonu: Geri: Çok Önemli Mutlaka Okuyun   Çok Önemli Mutlaka Okuyun Icon_minitimePaz 26 Ara. 2010, 14:12

Bence kan içmesi serbest olmalı ve vampirler güçlenmeli. Savaşa hazırlık olacağı için iksirler üretilebilir. Aslında birkaç yıl ileri alabiliriz kurguyu. Vampirlerin vücudu kana bağımlı hale gelir ve bazı vampirler artık kan için öldürmeye başlar. Ama bu yasalara aykırıdır. Bu durum her şeyi cazip hale getirir ve Nyx yandaşı olmayan vampirler daha fazla öldürmeye başlar. Gece Evi'nin adı kirlenir ve sürekli başka vampirlerden göç olur. İstila edilir. Gece Evi kapanma aşamasına gelir. Falan... Yani bence Gece Evi'nden tamamen bağımsız olmamalıyız.. :S
Elizabeth Rose Wayland
Elizabeth Rose Wayland

Karakter Detayı

MesajKonu: Geri: Çok Önemli Mutlaka Okuyun   Çok Önemli Mutlaka Okuyun Icon_minitimePaz 26 Ara. 2010, 14:22

Hımm bu bir kaç yıl ileri alma olayını sevdim. Bence çok mantıklı. Gece evinde eğitim durmuş olur ve kapanması söz konusu olur.. Bence iyi tabi diğerleri ne düşünüyor?
Eámanë
Nefilim | Gölge Avcısı
Nefilim | Gölge Avcısı
Eámanë

Karakter Detayı
Uyarı:

MesajKonu: Geri: Çok Önemli Mutlaka Okuyun   Çok Önemli Mutlaka Okuyun Icon_minitimePaz 26 Ara. 2010, 14:35

Bence kan içme mevzusu olmalı. Birkaç tutsak nefilm bulmalıyız onların kanlarını içen vampirler daha güçlü olsun. Büyüleri vampirlere geçer. Bunun yanında insanlarda olur. Aynı VA'daki gibi. Ama buradaki insanlar kötü insanlar olucak. Suçlular falan.. Çünkü Vampirler iyi insanlara zarar vermek istemiyor ya Very Happy Ya da insanlar olmaz. Sadece geçen birkaç yıl içinde tutsak nefilmler olur. Bunları yönetecek üyeler olmasın. Sadece bir bölüm açılır ve orda tutsak nefilmlerin adı yazan bölümler olur böylelikle karışıklık çıkmaz mesela şöyle..

Nefilm Brenda'nın odası.
-Brenda sarı dalgalı saçlara, koyu yeşil gözlere sahiptir. Önceden çok güçlü bir nefilm olan Brenda bir vampire aşık olmuştur ve vampir onu Gece Evi'ne hapsetmiştir. Brenda ilk tutsak edilen nefilm olduğu için mühürleri yavaş yavaş silinmektedir.

Nefilm Cloyd'un odası.
-Cloyd savaş sırasında esir düşmüştür. Kaslı ve uzun boyludur. Siyah saçları, kahvrengi gözleri vardır. Hala güçlü olduğu için zincirlerle duvara bağlıdır.

Böyle devam eder gider. Eğer açıklama olursa üyeler farklı farklı nefilmleri tarif etmezler ve ortalık karışmaz.
Electra A. Duende
Electra A. Duende

Lakap : Ely, Annie, Anna...

Karakter Detayı
Statü:
Uyarı:

MesajKonu: Geri: Çok Önemli Mutlaka Okuyun   Çok Önemli Mutlaka Okuyun Icon_minitimePaz 26 Ara. 2010, 16:15

Ben bir nefilimim ama Nyx'in tarafında savaşmayı düşünüyorum. Magnus konusunda arkadaşlara katılıyorum doğru pek aktif magnuslar yok sitede. Yeni bir site açmak ya da kurguyu komple değiştirmek çok zahmetli ve zaman alıcı bir iş olacaktır tahminimce. Yani sadece kurgu genişletilip yeni ırklar eklenebilir...
Elizabeth Rose Wayland
Elizabeth Rose Wayland

Karakter Detayı

MesajKonu: Geri: Çok Önemli Mutlaka Okuyun   Çok Önemli Mutlaka Okuyun Icon_minitimePaz 26 Ara. 2010, 16:23

Gizem ufkunu genişletme senin kadar başarılısını görmedim Smile Ok devamı için bana pm atarmısın
Lilith Hex Rebelblood

Karakter Detayı
Statü:
Uyarı:

MesajKonu: Geri: Çok Önemli Mutlaka Okuyun   Çok Önemli Mutlaka Okuyun Icon_minitimePaz 26 Ara. 2010, 16:25

Bilgisayarım yüüznden pek aktif olamadım. Ama şundan 1 ay öncesine kadar rp yazmak istemiştim ama çok kişi aktif değildi yada rpleri vardı. Çok kişi aktif değil sorunlardan biri bu bence.
Onun dışında sitenin kurgusu güzel ama bence yazan yada yazmak isteyenler biraz yazmaktan korkuyor gibi. Ama yılı birkaç yıl ileri almak kan savaşları yada göç güzel olabilir. Herkesin yazacağı eğlenceli rpler olabilir. Ben hepsine katılmak isterim çok seviyorum kurgu yapmayı çünkü Very Happy
diğer ırklardan hiçbirini yok etmeyin bence sonuçta gece evi vampirlerle ilişiklendirilmiş her ırk olmalı. Ama tek olmamalılar kırmızı çaylak gibi olmalılar ama başlarındaki kişi seçmeli bence yani hepsinin bir hikayesi olmalı. Hem herkesde rp yazmış olur. Bilmiyorum aklıma bişey gelmiyor.
Elizabeth Rose Wayland
Elizabeth Rose Wayland

Karakter Detayı

MesajKonu: Geri: Çok Önemli Mutlaka Okuyun   Çok Önemli Mutlaka Okuyun Icon_minitimePaz 26 Ara. 2010, 17:11

Sanırım genel olarak izlenimleri aldım. Ancak herkesin ırklardan bukadar şikayetçi olduğunu bilmiyordum. Açıkçası biraz şaşırdım..
Belinda Alice Wayle
Belinda Alice Wayle

Lakap : Dark Angel

Karakter Detayı
Statü:
Uyarı:

MesajKonu: Geri: Çok Önemli Mutlaka Okuyun   Çok Önemli Mutlaka Okuyun Icon_minitimePaz 26 Ara. 2010, 17:21

Bence ırklar gayet güzel. Diğer karakterimde bir magnusum ve magnus olmaktan vazgeçmek istemiyorum. Ama bu senin bileceğin iş banu abla. Benim magnus olarak rpyazmam gerek daha .Ben ırkların kaldırılmasına karşıyım ama çaylaklarda aylinin dediği doğru mezun edilebilir. Çünkü gereğinden fazla çaylak var
http://salviohexia.yetkinforum.net/forum
Rhiannon Blodeuwedd

Karakter Detayı
Statü:
Uyarı:

MesajKonu: Geri: Çok Önemli Mutlaka Okuyun   Çok Önemli Mutlaka Okuyun Icon_minitimePaz 26 Ara. 2010, 17:23

Aslında benim pek bir şikayetim yoktu. Banu abla sitenin kurgusunu baştan aşağı yenilemeyi düşünürsen desteklerim. Ama Gizemin fikrine de bayılmamak elde değil. Sitede değişiklikler olmalı bunu herkes gibi bende düşünyorum. Bu baştan aşağı kurgu değişikliğine gidebilir aslında. Gizemin fikrinden yola çıkarak bende bişiler çıkardım.

Nefilimlerin kanlarını içerek güçlü olmamızdan bahsediyordu Gizem. Şöyle de olabilir. Nefilimlerin kanlarını içen vampir veya çaylaklar değişik özelliklere sahip bir ırka dönüşebilirler. [örn. işaretlerinin renkleri veya şekilleri değişir. Kana olan bağımlılıkları artar felan ama çok daha değişik] Böylece git gide kurgu çok değişik bir boyuta ulaşabilir ve eğlenceli olmaya başlayabilir. Bir süre sonra gece evi yok olmaya yüz tutmuş bir okul olarak karşımıza çıkabilir. Çünkü çoğu çaylak ve vampir değişik bir ırka dönüşmüştür. Yeni oluşan ırk ise kendilerine bir adada ayrı bir okul yapabilirler çünkü kendilerini dış dünyadan soyutlamak isteyen bir kötülük olabilir. Felan filan eğer böyle bişiler düşünürsen düşüncelerimin devamını pmden atarım.
Eámanë
Nefilim | Gölge Avcısı
Nefilim | Gölge Avcısı
Eámanë

Karakter Detayı
Uyarı:

MesajKonu: Geri: Çok Önemli Mutlaka Okuyun   Çok Önemli Mutlaka Okuyun Icon_minitimePaz 26 Ara. 2010, 17:25

Banu ablacım beni yanlış anlamanı istemem.. Irkların çok yaratıcı ve güzel. Sadece sitedeki magnus sayısı az ve yapılan rpler çok az.. Eğer üye olacak olan varsa kaldırılmasın.. Ama üye olmayacaksa kimse kaldırılmalı.. Biraz daha farklı bir ırk getirilebilir.. Tabii bu benim fikrim...
Aurélien Rhodanthe
Aurélien Rhodanthe

Lakap : bells

Karakter Detayı
Statü:

MesajKonu: Geri: Çok Önemli Mutlaka Okuyun   Çok Önemli Mutlaka Okuyun Icon_minitimePaz 26 Ara. 2010, 18:02

Aylin'e ve Gizem'e kesinlikle katılıyorum. Magnus ırkının kapatılması taraftarıyım bende çünkü sadece 1 kişi aktif yazıyor. Çaylaklar çok fazla olmasına rağmen aktif olan kişiler hep aynı. Karanlık kız olayı falan kalkmalı vampirler gerçek vampir olup birkaç ırk daha katılabilir. Vampirler heryerde olur ama bir yasa olur ve vampirler insan öldüremez öldürenler cezalandırılır..
Christopher Roberts
Christopher Roberts

Karakter Detayı
Statü:
Uyarı:

MesajKonu: Geri: Çok Önemli Mutlaka Okuyun   Çok Önemli Mutlaka Okuyun Icon_minitimePaz 26 Ara. 2010, 18:40

Bence sitede büyük problemler yok. Öncelikle magnus kaldırılmalı. Ardıdan herkese açık rp ler yapılmalı ki insanlar kaynaşsın. Şu savaş olayı da olabilir ama bu konuya hakkını verecvek kişiler yazmalı. Ayrıca kurguda büyük değişiklikler yapılmalı(Bence)
Belinda Alice Wayle
Belinda Alice Wayle

Karakter Detayı
Statü:
Uyarı:

MesajKonu: Geri: Çok Önemli Mutlaka Okuyun   Çok Önemli Mutlaka Okuyun Icon_minitimePaz 26 Ara. 2010, 18:43

Ben magnusların kaldırılmasından yana değilim açıkçası rp yazmam gerek kurgum belli herşeyim belli baştan ayarlamam gerekecek kurguyu :S
Elizabeth Rose Wayland
Elizabeth Rose Wayland

Karakter Detayı

MesajKonu: Geri: Çok Önemli Mutlaka Okuyun   Çok Önemli Mutlaka Okuyun Icon_minitimePaz 26 Ara. 2010, 18:59

Fikirleriniz için teşekkürler...

Magnus konusuna gelince o zaten kalacak. Ezgi senin bir ek karakterin ve kurgunu özle bir şekilde ayarlıyabiliriz. pmden konuşuruz
Belinda Alice Wayle
Belinda Alice Wayle

Karakter Detayı
Statü:
Uyarı:

MesajKonu: Geri: Çok Önemli Mutlaka Okuyun   Çok Önemli Mutlaka Okuyun Icon_minitimePaz 26 Ara. 2010, 19:01

Tamam ablacım oleyyyyy magnuslar kalıyooo yehuuu Razz Smile lol!

Çok Önemli Mutlaka Okuyun
1 sayfadaki 2 sayfasıSayfaya git : 1, 2  Sonraki
 Similar topics
-
» Oyunlar için Önemli bir kural eklendi. Mutlaka okuyun!
» Kesin okuyun koptumyaa
» Siteyi sıfırlama Önemli!!
» Reklam yapan üyeler Hakkında !! Lütfen okuyun
» Rahatsızlık duyduğum önemli bir konu ~ sonuç