Mortal Instruments RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mortal Instruments RPG

Ölümcül Oyuncaklar'a Hoşgeldiniz...Görmediklerinizi Keşfetmeye Hazır mısınız?

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Güneyli Vampir Serisi

5 posters
YazarMesaj
Alessandra Aristide
Lütfen rütbe edinin, yoksa oyuna dahil olamazsınız!

Lakap : Alessa

Karakter Detayı
Statü:
Uyarı:

Güneyli Vampir Serisi Empty
MesajKonu: Güneyli Vampir Serisi   Güneyli Vampir Serisi Icon_minitimeC.tesi 25 Eyl. 2010, 17:52

Güneyli Vampir Serisi

Gündüz Ölüsü

Güneyli Vampir Serisi Gunduzolusu

Belki de sevgilinizin bir vampir olması o kadar da şahane bir şey değildir…

Sookie Stackhouse, Louisina’nın ufak bir kasabasında, kendi halinde bir bar garsonu. Sessiz, sakin, etliye sütlüye karışmaz ve öyle çok sık dışarı çıkmaz. Güzel olmadığından değil. Güzel bir kız. Sadece, Sookie bir çeşit ‘beceriksizliğe’ sahip. İnsanların zihnini okuyabiliyor. Bu yüzden de erkekler tarafından pek tercih edilmiyor, diyelim. Bir gün Bill ile tanışıyor, uzun boylu, yakışıklı, esmer -üstelik Sookie adamın aklından geçen tek kelimeyi bile duymuyor. Bill, Sookie’nin hayatı boyunca beklediği erkek…
Fakat Bill’in de kendine has bir ‘beceriksizliği’ var. O bir vampir, hem de kötü şöhretlisinden. Ciddi anlamda tüyleri diken diken eden bir grupla takılıyor ve hepsi de -ne sürprizdir ki- potansiyel katil. Üstüne üstlük, Sookie’nin iş arkadaşlarından biri öldürülünce, Sookie sıranın kendisinde olduğunu düşünmeye başlıyor.

Şehir Ölüsü

Güneyli Vampir Serisi Sehir_olusu

Barmen kızımız Sookie Stackhouse’un bu aralar şansı pek yaver gitmiyor. Önce iş arkadaşı öldürülüyor ve bu durumu görünürde kimse umursamıyor. Derken, canavar ruhlu bir yaratık tarafından zehirli bir kırbaçla kamçılanıyor. Ve tam o sırada devreye kanından zehri emmek için vampirler giriyor -sanki kan emmek işlerine gelmezmiş de kıyak çekiyorlarmış gibi!

Sookie borçlanıyor tabii. Dolayısıyla bu kan-emicilerden biri ondan iyilik isteyince de geri çeviremiyor. Aradan çok geçmeden soluğu Dallas’ta alan Sookie telepatik güçlerini kullanarak kayıp vampiri bulmaya çalışıyor. Ayrıca bu konuyla alakalı bazı insanlarla da görüşmek zorunda. Yalnız bir şartı var. Vampirler uslu duracaklarına ve bu insanlara zarar vermeyeceklerine söz vermeli. Tabii söylemesi kolay. Vampir tayfasının yoldan çıkması için gereken tek şey leziz bir sarışın ve işlerin katliam boyutu kazanmasına yarayacak minik bir hata…

Kulüp Ölüsü

Güneyli Vampir Serisi Kulup-olusu

Biricik sevgilinizin başının belada olduğunu düşünürken, beyefendiyi bir başkasıyla, iş üzerinde yakalasanız ne yapardınız?

Sookie Stackhouse’un sevgilisi bir vampir. İsteyerek hayatına dahil ettiği tek vampir de o. Bili. Yalnız bu aralar Bili biraz uzak. Başka bir eyalette olduğu için uzak, başka bir sebep yok! Fesat ve seksi patron Eric’inse ölümsüz çalışanını nerede bulacağına dair bir fikri elbette mevcut. Sookie’nin kendini derin yeraltı dünyasındaki Ölüler Kulübü’ne katılmak misyonuyla Jackson, Missippi’ye giderken bulmasının sebebi de bu. Ölüler Kulübü, vampir sosyetesinin en itibarlı üyelerinin hoş vakit geçirmek ve biraz da 0 grubu kan yumulmak için gittiği tehlikeli bir buluşma noktası. Sookie sonunda sevgilisine kavuştuğunda -ki, son derece ciddi bir ihanet aşamasında-Bill’i kurtarsa mı, yoksa kendi elleriyle mi haklasa, karar veremeyecek!

Cadı Ölüsü

Güneyli Vampir Serisi Cadi-olusu

Tuhaf ve seksi garson kız Sookie Stackhouse’a kapılmamanın yolu yok. Bizi de al Sookie! Bizi de!

İnsan her gün yol kenarında koşan yarı çıplak bir adamla karşılaşmaz ki!
Sookie Stackhouse da gaza basıp yoluna devam edemedi tabii. Zavallı çıplak adam şuurunu yitirmişti, kim olduğunu bilmiyordu. Oysa Sookie onu gayet iyi tanıyordu. Vampir Eric’ten başkası değildi. Ama çok daha iyi kalpli, daha nazik bir Eric.
Ve daha ürkek. E, hakkı var, zira geçmişini silen artık her kimse, şimdi de canını almanın peşindeydi. Eric’in belalısını araştıran Sookie, kendini aniden cadılar, vampirler ve kurtadamlar arasında patlak veren tüyler ürpertici bir savaşın ortasında bulacaktı. Ama asıl tehlikedeki Sookie’nin kalbiydi.

Şimdilik 4 kitabı var ama daha çıkacak. Resimlerin altında yazdığı gibi True Blood'u doğuran seri! ve tabii bu da beni kendine çekmesinin sebebi. Tabii onun da bir sebebi var o da Eric(alexander skarsgard)'in çok tatlı olması <3 <3 <3 xD
http://lethallove.com
Cloudia Amy D'Alone
Cloudia Amy D'Alone

Karakter Detayı
Statü:
Uyarı:

MesajKonu: Geri: Güneyli Vampir Serisi   Güneyli Vampir Serisi Icon_minitimeC.tesi 25 Eyl. 2010, 17:56

Okudum ve herkese tavsiye ederim =) Vampir Romanlarından okunması gereken bir seri daha. =)
Alessandra Aristide

Karakter Detayı
Statü:
Uyarı:

MesajKonu: Geri: Güneyli Vampir Serisi   Güneyli Vampir Serisi Icon_minitimeC.tesi 25 Eyl. 2010, 17:58

Farklı bir tarzda yazılmış bir serii ben bu gün daha ilk kitabını aldım ama çok hoşuma gitti dizisini tavsiye ederim sanırım ünlümden de belli xDilk kitabı bu gün almama bakmayın 2 sezonu devirmiş 3.'ye başlamış biriyim xD (diziport'a en özel teşekkürler!)
Carmella Decartius
Moskova Baş İblis Efendisi
Moskova Baş İblis Efendisi
Carmella Decartius

Karakter Detayı
Statü: Moderatör
Uyarı:

MesajKonu: Geri: Güneyli Vampir Serisi   Güneyli Vampir Serisi Icon_minitimeÇarş. 13 Ekim 2010, 15:30

Bu kitapları görmekten öh gelmişti fena dalga geçiyordum seriyle ama arkadaş okumam için ısrar edince başladım okumaya. Alacakaranlık'la da aynı şekilde önyargılı davranarak dalga geçerdim. Onda olanın aynısı oldu ve daha ilk kitaptan seriye ba-yıl-dım! Very Happy Ama diziyi izlemem yasak o ayrı .P
Amy Clare
Nefilim | Gölge Avcısı
Nefilim | Gölge Avcısı
Amy Clare

Lakap : Cellat.

Karakter Detayı
Statü: Moderatör
Uyarı:

MesajKonu: Geri: Güneyli Vampir Serisi   Güneyli Vampir Serisi Icon_minitimeÇarş. 13 Ekim 2010, 15:49

Ben bu seriyi ilk aldığımda altındaki yazıyı okumayıp saf gibi 2. kitabını almıştım Razz
Nese Very Happy Bu seri gerçekten güzel bir seri. Anlatımı , işlediği kurgu diğerlerinden farklı. En azından vıcık vıcık aşk değil ve yazar karakterlerinden birini eksiltmekten çekinmiyor. Yani bana göre tavsiye edilcek bir seri Very Happy

Dizisine gelince de ;

Açıkcası diziyi ben o kadar beğenmedim. Çünkü hep cinselliği ön planı çıkarmışlar. İlk 6 bölümü izledim ( atlaya zıplaya Embarassed ) belki düzelir diye ama düzelmedi Sad Zaten sonrada yasak geldi dizziye Razz
Alessandra Aristide

Karakter Detayı
Statü:
Uyarı:

MesajKonu: Geri: Güneyli Vampir Serisi   Güneyli Vampir Serisi Icon_minitimeÇarş. 13 Ekim 2010, 18:22

Ben bütün bölümleri ablamla izledim tabii o atlattı ilk bikaç bölümden sonra pek bişey yoktu Wink ayrıca çevirileri falan çok komik oluyor. Bi bölümde rene sookie'ye noluy la burda dedi falan xD
Arianna Lucy Warren
Arianna Lucy Warren

Lakap : Lucy yada Arianna yok takma ad falan .d

Karakter Detayı
Statü:
Uyarı:

MesajKonu: Geri: Güneyli Vampir Serisi   Güneyli Vampir Serisi Icon_minitimePaz 24 Ekim 2010, 17:43

aaaaa ben 4.kitabı olduğunu bilmiyodum :shock:

İlk 3ünü okudum süper kitaplar Very Happy

Güneyli Vampir Serisi
1 sayfadaki 1 sayfası