Mortal Instruments RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mortal Instruments RPG

Ölümcül Oyuncaklar'a Hoşgeldiniz...Görmediklerinizi Keşfetmeye Hazır mısınız?

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Vampir Akademisi Serisi

+5
Savannah Claire Madden
Yoite Orihara
Katherine S. Stone
Amanda Sylise
Elizabeth Rose Wayland
9 posters
YazarMesaj
Elizabeth Rose Wayland
Konsül Temsilcisi | Gölge Avcısı
Elizabeth Rose Wayland

Lakap : Lizbeth

Karakter Detayı
Statü: Site Kurucusu
Uyarı: 0/0

Vampir Akademisi Serisi Empty
MesajKonu: Vampir Akademisi Serisi   Vampir Akademisi Serisi Icon_minitimeCuma 20 Ağus. 2010, 12:12

Vampir Akademisi Serisi Vampir_akademisi

Sadece Gerçek Bir Dost Sizi Ölümsüz Düşmanlardan Koruyabilir-- Serinin birinci kitabı

Lissa Dragomir, bir Moroi prensesi:

Sihir dünyasıyla arasında kopmaz bir bağ olan ölümlü bir vampir. Vampirlerin en vahşisi ve en tehlikelisi, ölümsüz Strigoi'lerden her daim korunması gerek.

Lissa'nın en yakın arkadaşı Rose Hathaway'in damarlarında akan insan ve vampir kanının güçlü karışımı onu bir Dhampir yapıyor. Ve Rose kendini, arkadaşı Lissa'yı -genç kızı içlerinden biri yapmayı kafaya koymuş Strigoi'lerden koruduğu tehlikeli bir hayata adamış.

Rose ve Lissa, iki yıl süren kaçak özgürlüklerinin ardından yakalanıyor ve Montana ormanlarının derinliklerine gizlenmiş Aziz Vladimir Akademi'sine sürükleniyor. Rose, Dhampir eğitimine devam edecek. Lissa da zaten elit Moroi toplumunun Kraliçe'si... Ve iki kız, Akademi'de yine birçok kalp kıracak.

Lissa ve Rose'un Aziz Vladimir'den kaçmasına sebep olan korkuydu. Evet, çünkü Akademi'nin demir kapıları ardındaki hayat, akıl almayacak kadar tehlikeli. Moroi'ler iğrenç ayinler düzenliyor ve onların bu gizli kapaklı doğası ve gece aşkı, sosyal karmaşalarla dolu enigmatik bir dünya yaratıyor.

Rose ve Lissa, bu tehlikeli ortamda kendi yönlerini bulmak, yasak aşkın cazibesine karşı koymak ve Strigoi'lerin Lissa'yı sonsuza dek kendilerinden birine dönüştürmesine fırsat vermemek için sürekli savunmada kalmak zorunda!

Vampir Akademisi Serisi 21b6jhj
Serinin İkinci kitabı
Aşk ve kıskançlık zorunlu bir kış tatilinde çarpışırsa, eğlence kana bulanabilir! Rose, Dimitri'yi seviyor. Dimitri de belki Tasha'yı seviyor. Ve Mason da Rose ile birlikte olmak için canını vermeye hazır.

St. Vladimir'de kış tatili geldi ama Rose tatil havasına bir türlü giremiyor. Muazzam bir Strigoi saldırısı okulu yüksek alarm durumuna geçirdi ve Akademi artık Gardiyanlar'la dolu.

Ki aralarında Rose'un çetin ceviz annesi Janine Hathaway de mevcut. Ayrıca annesiyle teke tek dövüş yetmezmiş gibi, Rose'un yakışıklı eğitmeni Dimitri'nin de başkasında gözü var. Arkadaşı Mason ise Rose'a feci tutulmuş vaziyette ve Rose da erkek arkadaşı Christian'la bol bol yiyişen Lissa'nın beynine hapsolup duruyor!

Strigoiler yaklaşıyor, Akademi hiçbir riski göze almıyor. Bu sene, St. Vladimir'in yıllık kayak tatilli mecburi.

Ancak göz kamaştırıcı kış manzarası ve şık Idaho tatilköyü yalnızca bir güven ilüzyonu. Üç arkadaş ölümcül Strigoilere karşı bir harekette bulunup kaçınca Rose, onları kurtarmak için Christian ile güçlerini birleştiriyor.
Ancak kahramanlığın da bir bedeli var elbet... Çok fena, çok.

Vampir Akademisi Serisi GOLGE-OPUCUK-Vampir-Akademisi-3-Richelle-Mead__27375674_0
Serinin 3. kitabı

St. Vladimir Akademisi’nde bahar dönemiydi. Rose Hattaway’in mezuniyeti yaklaşmıştı. Ancak Mason’ın ölümünden beri toparlanamamıştı Rose. Geçmiş hesaplar yakasını bırakmıyor ve bu durum derslerine konsantre olmasını engelliyordu. Dahası, en yakın arkadaşı Lissa’yla ilgili korkunç ve önlenemez düşler görüyordu.

Fakat hepsinden önemli bir şey vardı. Rose aşıktı! Hem de hocası Dimitri’ye… Bu seferki gelip geçici bir şey de değil, düpedüz aşktı.

Peşindeki Strigoiler’in saldırısıyla ortalık karışacaktı. Rose, hayatını değiştirecek bir yol ayrımındaydı. Ya en yakın arkadaşını koruyacak ya da aşkın peşinden gidecekti. Vampir Akademisi’nde hiç olmadığı kadar korkunç ve karmaşık bir ders yılına hazır olun!

Vampir Akademisi Serisi 6a0109d0f71833000f011016065aff860b-500pi
Vampir Akademisi Serisi 39235_455112379273_624489273_6223729_6519383_n
Muhtemelen kapağı bu olacak Serinin 4. kitabı en geç eylül başında kitapçılarda

Rose Hathaway’in hayatı bir daha asla eskisi gibi olmayacaktı.
Kısa süre önce St. Vladimir Akademisi’ne düzenlenen saldırı, Moroi dünyasını sarsmıştı. Vampirlerin birçoğu ölmüştü. Fakat Strigoi’lar tarafından götürülen birkaç kurbanın yazgısı daha karanlıktı.
Rose içinse bir kurban çok önemliydi. Dimitri Belikov. Dimitri!

Şimdi Rose, yüzlerce Strigoi öldürdüğünü gösteren bir dövme taşıyordu ensesinde. Hem de çok nadir bulunan bir dövme.
Rose seçim yapmak zorundaydı. En iyi arkadaşı ve hayatta kalan son Dragomir prensesi Lissa’yı korumak için ettiği yemini tutacak ya da Akademi’den ayrılarak sevdiği adamın peşine düşecekti. Aşkla ve tek başına! Dimitri’ye verdiği sözü tutmak için dünyanın öbür ucuna bile gidebilirdi. Ancak cevabı kan kokan bir soru Rose’un peşini bırakmıyordu. Dimitri kurtarılmayı isteyecek miydi?

Eyvah! İşler karıştı. Rose bu yükün altından kalkabilecek mi? Dimitri’yi öldürmeyi başarabilecek mi?
Yoksa kapısına kadar gelen sonsuz aşka mı kapılacak?

Vampir Akademisi Serisi 35293_444557664273_624489273_5930293_3100782_n
Serinin son kitabı mayıs ayında amerikada çıkmıştır. Türkiye'ye baharda geleceği düşünülüyor.
Dimitri, Rose'a son bir seçim hakkı verdi. Ama o yanlış tercihte bulundu.
Dimitri'nin doğum yeri olan Sibirya'ya uzun ve kalp kırıklığıyla dolu olan seyahatten sonra Rose Hathaway, St. Vladamir'e döndü-ve en yakın arkadaşı Lissa'ya.
Kısa zamanda mezun olacaklar ve kızlar büyük demir kapıların ardındaki yaşamlarına adım atmak için sabırsızlanıyorlar. Ama Rose'un kalbi hala Dimitri'de ve biliyor ki o dışarıda bir yerlerde.
O zaman eline geçen onu öldüme şansında başarısız oldu.

Ve şimdi korkunç gerçeği öğrenmek üzere-

Dimirti onun kanını tattı ve şimdi onu avlıyor.

Ancak bu kez, Rose ona katılırsa ölmez-sonsuza kadar.
Herkese tavsiye ederim en beğendiğim ikinci vampir serisidri. Mükemmel bir macera mutlaka okuyun
https://mortalinstruments.forum.st/
Amanda Sylise
Lütfen rütbe edinin, yoksa oyuna dahil olamazsınız!
Amanda Sylise

Karakter Detayı
Statü: Üye

MesajKonu: Geri: Vampir Akademisi Serisi   Vampir Akademisi Serisi Icon_minitimeCuma 20 Ağus. 2010, 12:56

3.yü okumak nasip olmadı Sad
Katherine S. Stone
Katherine S. Stone

Karakter Detayı
Statü:
Uyarı:

MesajKonu: Geri: Vampir Akademisi Serisi   Vampir Akademisi Serisi Icon_minitimeCuma 20 Ağus. 2010, 18:28

Kan Sözü çıkmak üzere Ruh Bağı matbaa da Eylül başında çıkacak. (= Bağımlısıyım Very Happy Canım sıkıldıkça alıp okuyorum tüm kitapları Very Happy Very Happy

4Ever Rose <3 Dimitri ^^
Yoite Orihara
Yoite Orihara

Karakter Detayı
Statü:
Uyarı:

MesajKonu: Geri: Vampir Akademisi Serisi   Vampir Akademisi Serisi Icon_minitimePerş. 09 Eyl. 2010, 02:18

bu kitap çok güzel *-* aslında en başında okuyasım gelmemişti ikinci kitabı^^' yanmış bekliyordum *-* o çıkana kadar ophelia falan elimden geçti ama buz öpücüğü okuyasım bir türlü gelmedi.. hatta 3. kitap çıktığında almicem dedim... ama temmuz ayında almaya karar verdim ... okuyasım geldi bir anda gördüm aldım pat diye... sonra ikisinide 1 haftada bitirdim (1 haftada bitirmem ^^' pc min bozulmasından kaynaklanıyor hehe ^^' ) neyse *-* şimdi ise yeni kitapta neler olacak çok meraklıyım *-*
http://nelchan.blogspot.com
Savannah Claire Madden
Savannah Claire Madden

Karakter Detayı
Statü:
Uyarı:

MesajKonu: Geri: Vampir Akademisi Serisi   Vampir Akademisi Serisi Icon_minitimePaz 10 Ekim 2010, 08:13

Arkadaşımın bağımlılığı ve durmadan konuşması yüzünden başlamayı düşünüyorum. Dhampir olayı saçma geliyor ama Very Happy
http://vampirdiyari.vampire-legend.com/
Arianna Lucy Warren
Arianna Lucy Warren

Lakap : Lucy yada Arianna yok takma ad falan .d

Karakter Detayı
Statü:
Uyarı:

MesajKonu: Geri: Vampir Akademisi Serisi   Vampir Akademisi Serisi Icon_minitimePaz 24 Ekim 2010, 17:44

Amanda Sylise demiş ki:
3.yü okumak nasip olmadı Sad

ainen ainen Sad sadece ilk 2sini okudum ama süperdi
Deamon Austeja
Deamon Austeja

Lakap : Demon

Karakter Detayı
Statü:
Uyarı:

MesajKonu: Geri: Vampir Akademisi Serisi   Vampir Akademisi Serisi Icon_minitimePtsi 29 Kas. 2010, 14:27

Serinin 6. ve Son Kitabı

FEDAKARLIK

Amerika çıkış Tarihi: 7 Aralık 2010

Vampir Akademisi Serisi 34hgw7b

Arka Kapak:

Rıchell MEAD'ın Destansı serisinin şaşırtıcı FİNALİ!

Cinayet. Aşk. Kıskançlık... Ve şimdi son kurban.
Rose ile onun hayatı için deneme ve Lissa'nın Kraliyet Taht'ı için ilk yolu..
Araları asla eskisi gibi olmayacak...

Arkadaşlar arka kapak çevirisini kendim yaptım. Ufak bazı hatalar ve anlam bozuklukları olabilir (:
Catherine Russell
Avrupa Ladysi | Mordre Club Sahibesi
Avrupa Ladysi | Mordre Club Sahibesi
Catherine Russell

Lakap : Kızıl ölüm Meleği -CAT

Karakter Detayı
Statü: Üye

MesajKonu: Geri: Vampir Akademisi Serisi   Vampir Akademisi Serisi Icon_minitimePtsi 29 Kas. 2010, 14:30

süpersinnn mert teşekkürler
http://www.twilightfan-tr.com
Elizabeth Rose Wayland
Elizabeth Rose Wayland

Lakap : Lizbeth

Karakter Detayı
Statü: Site Kurucusu

MesajKonu: Geri: Vampir Akademisi Serisi   Vampir Akademisi Serisi Icon_minitimeÇarş. 15 Ara. 2010, 15:34

6. Kitap Son Kurban Amerikada çıktı.. Darısı Türkiye'nin başına..
https://mortalinstruments.forum.st/
Luna LiLith Moon

Lakap : Katie :)

Karakter Detayı
Statü:
Uyarı:

MesajKonu: Geri: Vampir Akademisi Serisi   Vampir Akademisi Serisi Icon_minitimePtsi 10 Ocak 2011, 15:46

aaa bu seriye hastayıımm Smile Smile Smile ADRİAN İVASHKOV TARAFTARIYIM ama rose'dan nefret ediyorum Razz Razz Razz
Tüm seriyi ezberledim hangi cümle hangi sayfada flan Very Happy Very Happy Very Happy
Son fedakarlığı'n orjinal ingilizcesini aldım ama ne zaman gelir allah bilir Very Happy Very Happy Very Happy
Paylaşım için teşekkürler Smile Smile

Vampir Akademisi Serisi
1 sayfadaki 1 sayfası