Mortal Instruments RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mortal Instruments RPG

Ölümcül Oyuncaklar'a Hoşgeldiniz...Görmediklerinizi Keşfetmeye Hazır mısınız?

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

~Nacizane Kuralcıklarım™~

YazarMesaj
Aya Estella O'fieme
Lütfen rütbe edinin, yoksa oyuna dahil olamazsınız!
Aya Estella O'fieme

Lakap : Aichou desu. Hime sama da diyebilirsiniz tabi u__u"

Karakter Detayı
Statü:
Uyarı:

~Nacizane Kuralcıklarım™~ Empty
MesajKonu: ~Nacizane Kuralcıklarım™~   ~Nacizane Kuralcıklarım™~ Icon_minitimeC.tesi 20 Kas. 2010, 21:09

Öhüm, evet cancanlar, bundan sonra hal ve hareketlere göre sürekli editleyeceğim kuralları bundan böyle buraya yazıyorum. Sonra x kişisi y kişisini kaçırdı, bilmem kim kimle şöyle yaptı, falanca filancaya bunu dedi de ben kuralları görmedim demeyin, cımcırırım hülen >_>

Öncelikle ders rplerinin nasıl olacağı konusunda ayrı bir başlık altında mutlaka sizi bilgilendireceğim, lütfen kimse kafasına göre takılmasın.

Duyurulara bakmaya üşenen arkadaşların sayıları çok olursa ona göre yeni bir geçici başlık açarım, fakat kimse bunu sürekli yapacağımı düşünmesin, zira her yaptığımda bunu bana yaptıran çaylaklardan 5 puan kırarım.

Verdiğim ödevler zamanında gelecek. Zaten her dersi ayrı konu başlığında işleyerek sizlere de işkence etmek gibi bir niyetim yok, o yüzden az ders işleyeceğiz, fakat konular artacak. Eh, buna göre de çoğunlukla araştırma ödevleri gelecek tabii. Eğer ruh halim iyi olursa test bile hazırlayabilir, daha sonra ödevler teslim edildiğinde cevap anahtarını açıklayabilirim.

• Dersimin zorunlu olduğunu bilkmeyen çaylak yoktur herhalde. Buna rağmen üç kez dersime girmeyen arkadaşlardan 10 puan, rp bir tur dönene kadar yazmayıp geç kalanlardan ise mazeretine bağlı olarak en az iki puan gider. Eğer gerçekten mantıklı bir açıklamanız varsa bir şey diyemem tabii, fakat yoksa hiç girmeyin daha iyi, zira üçüncüde uyarı cezası olarak iki puan daha kırarım.

Sınıfımda izinsiz rp yapılmasın lütfen. Bunun için bir kurgu kabul bölümü açacağım, uygunluğuna göre RP IN başlığınızı 'ben' açacağım. Eğer ben olmazsam, yine bu başlığa o konuda belirteceğim gibi açıklamanızı bırakıp rpnizi yapabilirsiniz.

Bu kurala dikkat, kimse kimseyi oynatmayacak! Özellikle benim dersimde. 'parmak kaldırdım hoca ilk beni gördü kaldırdı soruyu süper cevapladıydım da bana artı verdi yaşasııın!' gibi şeyler görmek istemiyorum. Lütfen diğer üyelerin de haklarına saygı gösterelim, adam olalım.

Hiç bir şey yapmasanız bile, en azından edebiyat dersinde gerekli ' GENEL RP KURALLARI 'na saygı göstererek yazarsanız, geçer not alırsınız. Tabii ki bunda istediğim akıcılık, betimleme (özellikle iç dünyanızı), imla, akıcılık ve üslup. Bunda imkanı olan arkadaşların Google Chrome kullanmasını öneririm, diğerleri ise ister Word'de yazsın, ister başka bir yerde. Her ders rpsinde geçer notunuzu etkileyeceğini unutmayın.

Rplerde üslup felan demişken; karakterleriniz yabancı da olsa, bulunduğunuz gece evi İskandinav'da dahi olsa, rp yazdığınız dilin Türkçe olduğunu unutmayın. Buna göre Türk edebiyatından yararlanarak, eski Türkçeden kelimelerle zenginleştirilmiş rplerinizin her biri için ayrı değerlendirme alacaksınız.

Rpleriniz sözlü sınav, ödevler ise yazılı sınav niteliği taşıyacaktır. Pm ile kopya çekeni yakarım, eğer bundan şüphelenirsem de o çaylağa başka bir konu altında bir ödev vererek belirlenen kısa bir süre içerisinde ödevi teslim etmesini isterim. Ödevini vermediği takdirde, bir yazılı puanı F- olarak geçecektir.

Rplerinizi uzatmak için saçmalamayın. Bir kere şu bir gerçektir ki, bir rpnin kısalığı o konu hakkında yazılacakların o kadar olduğunu göstermez, bu sadece bir kamufledir. Elbet uzatılabilir; kendi iç dünyanızı anlatabilirsiniz, 'kendi karakterinizin' hareketlerini 'diğer insanları çok fazla etkilemeyecek şekilde' anlatabilir, felsefe yapabilir, edebiyat yapabilir, olay örgüleri yaratıp kendi iç dünyanızda bunları imgelendirerek çeşitli güzellikte rpler ortaya çıkarabilirsiniz. Yeter ki az önce belirttiğim o beş maddeye uygun, saçma sapalak olmayan, güzel rpler sunun bana.
http://aichounosekai.blogspot.com/

~Nacizane Kuralcıklarım™~
1 sayfadaki 1 sayfası